3610777

Tropiciele pomysłów :) “Fruit and Vegetables”

Good morning! 🙂 Czas na kolejną, tym razem owocowo-warzywną przygodę. Zapraszam Was do miłej zabawy przy wykorzystaniu rytmicznych piosenek, gier multimedialnych oraz gry z wykorzystaniem kostki do gry. Pamiętajcie „English is fun!”. Udanej zabawy 🙂

1. Słownictwo:
Fruit and Vegetables https://www.youtube.com/watch?v=utwgf_G91Eo

2. Piosenki:
„Finger Family Song – Vegetables” https://www.youtube.com/watch?v=mqB1Ww84Ajw
„Finger Family Song – Fruit” https://www.youtube.com/watch?v=u8kqbzXIhKw

3. Gry multimedialne:
– „Fruit memory” http://tablit.wa.amu.edu.pl/bin4/mod-1_4/index.html#top
Wchodząc w link, klikamy na kostkę do gry, która znajduje się na dole ekranu. Następnie wybieramy 3 grę od lewej strony.
– „What do I eat?” https://www.kangiclub.com/home (odkrywanie ukrytych owoców/warzyw, zaznaczanie wskazanych owoców/warzyw)
Wchodząc w link należy znaleźć grę pt. „What do I eat?”. Gry można przesuwać strzałką w prawo i w lewo.

4. Gra z kostką:
“Owocowo-warzywna gra” – gra dla min. 2 osób, tworzymy krętą drogę np. z gazet, na wybranych polach układamy warzywa/owoce, wyznaczamy start i metę, poruszamy się maskotkami zgodnie z ilością wyrzuconych oczek na kostce, gdy staniemy na polu z warzywem/owocem zabieramy ze sobą (odkładamy na bok, do miseczki). Zabawa kończy się wtedy, gdy wszyscy dotrą do mety. Na końcu liczymy, kto zebrał więcej warzyw/owoców i nazywamy je. Liczymy i nazywamy w języku angielskim.
Przykładowa modyfikacja gry:
Możemy np. zbierać same owoce lub same warzywa. Jeśli ktoś zatrzyma się na polu z „owocem” to zabiera ze sobą, natomiast gdy stanie na polu z „warzywem” to np. musi cofnąć się o dwa pola do tyłu. I na odwrót.

Źródło zdjęcia głównego: Background vector created by freepik – www.freepik.com

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email